Martinik-St.Vincent-Mustique a zpět (14 dnů)

Martinik-St.Vincent-Mustique a zpět (14 dnů)

Náročnější trasa s delšími přejezdy a delšími pobyty ve vzdálenějších lokalitách, na které poznáte část ostrovů z trasy první a některá nová místa. Překrásné pláže s bílým i černým pískem, potápění, šnorchlování, golf, deštné pralesy, botanické zahrady.

Martinik - St.Vincent - Bequia - Mustique - St.Lucia a zpět (14 dnů)

Náročnější trasa s delšími přejezdy a delšími pobyty ve vzdálenějších lokalitách, na které poznáte část ostrovů z trasy první a některá nová místa. Překrásné pláže s bílým i černým pískem, potápění, šnorchlování, golf, deštné pralesy, botanické zahrady.

1. den: 

Přílet, transport z letiště do Le Marin, nalodění, popř. drobné nákupy.

2.den:

Příprava lodě k vyplutí, přejezd do zátoky St.Anne, koupání, šnorchlování, odpoledne vyplouváme.

3.den:

Celodenní tranzit přes St.Lucii, St.Vincent , Grenadíny, ostrov Union, délka trasy cca 120 mil

4. den:

Palm Island (1,5 míle) - pláže a okolní útesy, takřka opuštěný ostrov, pouze hotel a leguáni. Odpoledne Union (Clifton). Prohlídka pevnosti na kopci s krásným výhledem na Grenadíny, plameňáci v zátoce Richmond Bay. Možnost karibského večera s místní hudbou.

5. den:

Tranzit na Tobago Cays (6 mil)-laguna, kterou tvoří několik neobydlených romantických ostrůvků obehnaných korálovým útesem. Překrásné moře s ideální možností šnorchlování. Výborné potápěčské lokality na vnějším korálovém útesu. Kotviště za útesy s výhledem na volný Atlantik.

6. den:

Tranzit na nejmenší ostrov Grenadin Mayreau (5 mil), bílé pláže a možnost potápění na vraku dělové lodi z první světové války Puruni (hloubka cca. 50 metrů), korálové útesy na „návětrné“ straně

7. den:

Tranzit na Canouan (8 mil) poklidný karibský ostrov, pláže a teplé moře, koupání. Možnost navštívit překrásné golfové hřiště, údajně se vyrovná i těm floridským. Místo dosud výrazněji nedotčené turistickým ruchem. Minimálně tři vhodné lokality k potápění..

8. den:

Mustique (20 mil) ostrov vyvolených. Zde můžete potkat nejslavnější lidi součastnosti, oblíbené místo holywoodských hvězd. Možnost potápění ke dvěma vrakům.

9. den:

Největší ostrov Grenadin Bequia (6 mil). Nádherné pláže a turistické atrakce (mj. Anthneal's Private Petite Museum) naleznete na jihu ostrova v zálivu Přátelství (Friendship Bay), na západním pobřeží leží obchodní centrum Port Elizabeth. Trhy s exotickým ovocem a rybami. Nádherné výhledy z kopců ostrova. Na západní straně a přilehlých neobydlených ostrůvcích potápěčské lokality.

10. den:

St.Vincent (21 mil) Zelený a svěží ostrov, kde se střídají hluboká údolí s horami. Nejvyšší horou ostrova je stratovulkán Soufriere, 1234 m. Zajímavým místem ke kotvení u ostrova je zátoka Wallilabou. Zde se točil film „Piráti z Karibiku“. Filmaři zde zanechali kulisy a některé rekvizity. Příjemné je i posezení v místní restauraci s vyhlídkou na moře a kotvící jachty. Ideální lokality pro potápění, Rodales Scuba Diving Magazine vyhlásilo v tomto ohledu St.Vincent jako nejlepší lokalitu Karibiku a Atlantiku 2004.

11. den:

St.Vincent

12. den:

St.Vincent, odpoledne odjezd zpět na Martinique (75 mil)

13.den:

Ráno příjezd na St. Anne (Martinique). Ostrov nabízí svým návštěvníkům nádherné bílé pláže, tropický deštný prales či plantáže ananasu, banánů a cukrové třtiny. Nejvyšší horou je Mont Pelée, aktivní sopka na severu ostrova, která ční do výšky 1397 m. Centru ostrova dominuje malebné pohoří Pitons du Carbet, dosahující výšky 1207 m. Přestože se jedná o ostrov relativně malý, je jeho povrch velice pestrý. Najdete zde jak přímořské nížiny s mangrovy, tak prales v pohoří Pitons du Carbet. Poslední koupání, šnorchlování...

14. den:

Podle doby odletu přejezd na letiště Lamentin.

V případě časové rezervy možnost dalších zastávek po cestě, např. na St.Lucii (je potřeba víza! cena odbavení 40EC a potápění možné jen s místní základnou).

Poznámky:

Na St.Vincentu a Grenadínách platí východokaribský dolar (EC). EC je vázaný na US a 1US = 2,6EC. Bankomaty jsou téměř všude. Pro vstup na SV&G není třeba víza, ale platí se zde poplatek za odbavení 30EC pro osobu nad 12 let při vstupu a 10 EC při odjezdu.


Ing. Martin Štikar

Ing. Martin ŠtikarKapitán

mob.: +420 602 209 582
email: lod@copernic.cz

Mgr. Magda Kyjovská

Ing. Magda KyjovskáPrvní důstojník a lodní kuchař

mob.: +420 739 954 234
email: lod@copernic.cz

Ing. Marek Glevaňák

Ing. Marek GlevaňákKapitán

mob.: +421 902 239 226
email: lod@copernic.cz

Ing.Pavel Čech

Ing. Pavel ČechObjednávky a informace

mob.: +420 602 714 589
email: objednavky@copernic.cz


SMS GROUP s.r.o., Hradčanské náměstí 12, 118 00 PRAHA 1, Czech republic
IČ 26815028, C153740 vedená u Městského soudu v Praze, +420 602 714 589, e-mail: info@copernic.cz