Guadeloupe - Grenada (14 dnů)

Guadeloupe - Grenada (14 dnů)

Ostrov je centrem karibské kreolské kultury, ovlivněné jak kouzlem Francie, tak africkým vlivem. Pobřeží je nazýváno Normandií tropů a nacházejí se zde sněhobílé pláže. Značné části ve vnitrozemí dominuje přírodní národní park. Národní park skrývá značné množství řek a vodopádů, které dávají zapravdu označení ostrova jako ”Karukera” ostrov krásných vod.

Guadeloupe - Grenada (jen vybrané termíny, minimum 14, optimum 21 dnů)

1.-3.den: Přílet na Guadeloupe

Ostrov je centrem karibské kreolské kultury, ovlivněné jak kouzlem Francie, tak africkým vlivem. Pobřeží je nazýváno Normandií tropů a nacházejí se zde sněhobílé pláže. Značné části ve vnitrozemí dominuje přírodní národní park (17 300 ha), přičemž nejvyšším bodem tohoto parku je 1.467 m vysoký vulkán zvaný La Soufriere. K vulkánu vede značená cesta, trvající okolo 2 hodin tam a zpět a této cesty se nemusí nikdo obávat, neboť její obtížnost je označena jako začátečnická. Národní park dále skrývá značné množství řek a vodopádů, které dávají zapravdu označení ostrova jako ”Karukera” ostrov krásných vod. Na Route de la Traversee Vás čeká vedle dalších vodopádů také nĕkolik naučných tras, které Vám při příjemné procházce pralesem pomohou rozeznat tropickou vegetaci a kde se Vám možná podaří narazit na symbol NP – medvídka mývala. Nezapomenutelný zážitek Vám přinese výlet do laguny Grand-Cul-de-Sac-Marin, tj. přírodní rezervace vytvořené v roce 1987, která spojuje pobřežní porost mangrovu a bohatý podmořský život korálového útesu dlouhého 25 km. Korálový útes číta padesátku druhů korálů a moře je v celé laguně často tak mělké, že přímo z paluby lodě pozorujete mořské hvězdice, mušle lambis, mořské ježky či četné rybky. Plavba na ostrov Dominika.

4.-5.den: Dominika

Povrch ostrova je velmi hornatý, nejvyšším vrcholem je Morne Diablotin (1447 m n. m.). Na ostrově se vyskytují i četné projevy postvulkanické činnosti – termální prameny, jezera sopečného původu Boiling Lake. Na Dominice se vyskytuje více než 160 druhů ptactva, mezi nimiž kraluje největší z papoušků, nazývaný „Sisserou“, dorůstající délky až 50 cm. Hlavní město Roseau má příjemnou atmosféru udržovaného města, ulice jsou lemovány starobylými kamennými a dřevěnými budovami. Na tržišti můžete denně koupit čerstvé ovoce, zeleninu, květiny či ryby. Cabrits National Park, národní park ležící na kouzelném poloostrově na severním výběžku ostrova. Možnost návštěvy Carib Territory Území o 1500 ha, rozkládající se ve středu východního pobřeží ostrova, které je domovem většiny ze tří tisíc karibských indiánů, žijících na Dominice. Nejdůležitější osadou je Salybia a největší atrakcí jedinečný přírodní úkaz - L´Escalier Tête Chien – láva navrstvená do tvaru schodů, působící dojmem, že vystupuje přímo z oceánu. Layou River Area, největší řeka ostrova, Layou, ústí do moře na západě poblíž střediska St. Joseph La Morne Trois Pitons National Park Národní park v jižní části ostrova, najdete tu nejdivočejší a nejzajímavější přírodu na ostrově s velkými kontrasty. Je to hornatá vulkanická oblast jak s deštným lesem i hustou džunglí, tak i s malým jezírkem Esmerald Pool v zeleni u paty krásného vodopádu nebo horkým bublajícím jezerem s vařící se vodou Boiling Lake. Přeplavba na ostrov Martinik.

6.-7.den: Saint-Pierre

Malé město, které leží asi 7 km jižně od Mont Pelée, stále činné sopky, které je zároveň nejvyšším bodem ostrova. Prohlídka ruin vzniklých po obrovské erupci sopky v roce 1902. Možnost návštěvy vulkanologického muzea. Poblíž zátoky Saint-Pierre Bay se potopilo asi dvanáct lodí, takže sem směřuje většina zkušených a zapálených potápěčů. Výstup na sopku Mont Pelée, cesta na vrchol zabere cca. 2,5 hodiny a jedná se o poměrně náročný výstup. Při pěkném počasí můžete snadno pořídit panorama celého ostrova, který odtud máte jako na dlani. Vápencové útesy Tombeau des Caraibes a návšteva Muzea Rumu St. James. Přeplavba na jih ostrova do města Fort-de-France, hlavního města Martiniku. Koupání a šnorchlování. Plavba na ostrov Svatá Lucie.

8.-9.den: Svatá Lucie

Ostrov vulkanického původu. Co se týká vegetace na ostrově, sušší oblasti, kde rostou pouze kaktusy a ibišky, se tu střídají s džunglemi s divokými orchidejemi, liánami a dalším bujným exotickým rostlinstvem. Hlavní město ostrova Castries je obchodním centrem a především živým přístavem. Nejčilejší ruch se odehrává právě u přístavu v ulicích Jeremie a Peyniers, kde je spousta stánků s místními řemeslnými výrobky. Pigeon Island National Park, národní park, krásné místo s pozůstatky pevnosti Fort Rodney a s tichou nádhernou pláží. Soufrière, městečko založené Francouzi v roce 1746 a pojmenováno podle nedalekých sírových pramenů. V centru města je zajímavý kamenný katolický kostel a na trhu Soufrière Market se dají koupit pletené košíky, slaměné klobouky a koření. Za návštěvu stojí krásná a dobře udržovaná botanická zahrada Diamond Waterfalls Botanical Garden nedaleko městečka Soufriere a samozřejmě návštěva vulkánu s možností vykoupat se v sirných pramenech. Skvělým zážitkem pro fyzicky zdatnější je výšlap na Velký Piton (797 m), cesta vede okolo drobných historických památek, přes prales a je zakončena úžasným výhledem do okolí, zejména na sousední Malý Piton (750 m). Oba vrcholy jsou od roku 2004 zapsány na seznamu přírodních památek UNESCO.Pro milovníky přírody je skvělým zážitkem jakákoliv naučná stezka pralesem, zejména ty s možností vykoupat se pod vodopádem. Plavba na ostrov Svatý Vincent.

10.-12.den: Svatý Vincenc

Zelený a svěží ostrov, kde se střídají hluboká údolí s horami. Nejvyšší horou ostrova je stratovulkán Soufrière, 1234 m. Zajímavým místem ke kotvení u ostrova je zátoka Wallilabou. Zde se točil film „Piráti z Karibiku“. Filmaři zde zanechali kulisy a některé rekvizity. Příjemné je posezení v místní restauraci s vyhlídkou na moře a kotvící jachty. Ideální lokality pro potápění, Rodales Scuba Diving Magazine vyhlásilo v tomto ohledu St.Vincent jako nejlepší lokalitu Karibiku a Atlantiku 2004. Přeplavba do města Kingstown, prohlídka města, přeplavba na ostrov Bequia a přesun na ostrov Canouan, který je znám svou bujnou tropickou vegetací v těsné blízkosti bílých prosluněných písečných pláží. Nachází se zde jeden z největších korálových útesů na světě s bohatým podmořským životem.

13.-14.den: Přeplavba na ostrov Grenada

Jeden z nejbarevnějších a nejzajímavějších ostrovů v této oblasti, kde se střídá hornaté vnitrozemí s deštnými lesy a vodopády s drsným pobřežním pásem s chráněnými zátokami a romantickými plážemi. Hlavní město St. George´s je považováno za jedno z nejmalebnějších přístavních měst v Karibiku. Země dostala přezdívku „Spice Island“ – „Ostrov koření“, pěstuje se tu ve velkém muškátový ořech, muškátový květ, skořice a zázvor. Po cestě zastávka na Tobago Cays. Jako Tobago Cays je označována skupina neobydlených kamenitých ostrovů na jihu Grenadin. Turisty sem přitahuje nejen průzračná voda, ale také nádherné korálové útesy, celá oblast byla vyhlášená za Národní park. Možnost potápění a šnorchlování. Možný výlet do Národního parku Grand Etang. Odlet.


Ing. Martin Štikar

Ing. Martin ŠtikarKapitán

mob.: +420 602 209 582
email: lod@copernic.cz

Mgr. Magda Kyjovská

Ing. Magda KyjovskáPrvní důstojník a lodní kuchař

mob.: +420 739 954 234
email: lod@copernic.cz

Ing. Marek Glevaňák

Ing. Marek GlevaňákKapitán

mob.: +421 902 239 226
email: lod@copernic.cz

Ing.Pavel Čech

Ing. Pavel ČechObjednávky a informace

mob.: +420 602 714 589
email: objednavky@copernic.cz


SMS GROUP s.r.o., Hradčanské náměstí 12, 118 00 PRAHA 1, Czech republic
IČ 26815028, C153740 vedená u Městského soudu v Praze, +420 602 714 589, e-mail: info@copernic.cz