MARTINIK - Francie v srdci Karibiku

MARTINIK - Francie v srdci Karibiku

Po osmihodinové cestě z Paříže a přistání na letišti Lamentin se ocitnete v jiném a přece tak dobře známém světě. Ač uprostřed Karibiku, tak v Evropě. I ve večerních hodinách příletu na Vás po opuštění haly ihned dýchne horké, vlhké podnebí, duch Karibiku z reklam na vynikající místní rum a z pro nás exoticky vyhlížejících místních obyvatel.

SVATÁ LUCIE

SVATÁ LUCIE

Ostrov je vulkanického původu. Podnebí je vlhké a horké. Celý ostrov je pokrytý úrodnou sopečnou půdou. Deštný prales byl na ostrově z velké části vymýcen. Ostrov St. Lucia má tvar slzy o délce 44 km a šířce 23 km. Hlavní město ostrova Castries je obchodním centrem a především živým přístavem.

SVATÝ VINCENC A GRENADINY

SVATÝ VINCENC A GRENADINY

Svatý Vincenc leží v ose mezi ostrovem Svatá Lucie a souostrovím Grenadiny a je součástí státu Svatý Vincenc . Původní obyvatelé ostrov nazývali Hairoun, což v překladu znamená požehnaná zem. Naproti tomu Grenadiny, jež tvoří asi třicet ostrůvků, z nichž je pouhých dvanáct obydlených, jsou jedním z nejpopulárnějších turistických cílů při výletních plavbách po Karibiku

GUADELOUPE - ostrov bílých pláží

GUADELOUPE - ostrov bílých pláží

Ostrov Guadeloupe je centrem karibské kreolské kultury, ovlivněné jak kouzlem Francie, tak africkým vlivem. Turisté z celého světa sem jezdí kvůli neopakovatelnému spojení moderních měst, klidných vesniček, deštných lesů a výjimečně krásných pláží. Pobřeží je nazýváno Normandií tropů a nacházejí se zde sněhobílé pláže.

DOMINICA - ostrov termálních pramenů

DOMINICA - ostrov termálních pramenů

Dominika je ostrovním státem ležícím v Karibiku mezi dvěma francouzskými zámořskými departementy. Na severu je Guadeloupe a na jihu se rozkládá Martinik. Povrch ostrova je velmi hornatý a zalesněný. Na Dominice se vyskytuje více než 160 druhů ptactva, mezi nimiž kraluje největší z papoušků, nazývaný „Sisserou“, dorůstající délky až 50 cm.

TRINIDAD A TOBAGO -  ostrovy R.Crusoe

TRINIDAD A TOBAGO - ostrovy R.Crusoe

Většinu povrchu Trinidadu tvoří ploché či mírně zvlněné roponosné sedimenty. Na pobřeží jsou četné bažiny. Jih ostrova je obklopen korálovými útesy. Značnou část ostrova pokrývá deštný prales. Je zde i nejstarší rezervace deštného pralesa na světě.

GRENADA - ostrov koření

GRENADA - ostrov koření

Zkušení návštěvníci Karibiku dovedou ocenit ostrov Grenada jako jeden z nejbarevnějších a nejzajímavějších v této oblasti, jako ostrov, kde se střídá hornaté vnitrozemí s deštnými lesy a vodopády s drsným pobřežním pásem s chráněnými zátokami a romantickými plážemi. Hlavní město St. George´s je považováno za jedno z nejmalebnějších přístavních měst v Karibiku.


Ing. Martin Štikar

Ing. Martin ŠtikarKapitán

mob.: +420 602 209 582
email: lod@copernic.cz

Mgr. Magda Kyjovská

Ing. Magda KyjovskáPrvní důstojník a lodní kuchař

mob.: +420 739 954 234
email: lod@copernic.cz

Ing. Marek Glevaňák

Ing. Marek GlevaňákKapitán

mob.: +421 902 239 226
email: lod@copernic.cz

Ing.Pavel Čech

Ing. Pavel ČechObjednávky a informace

mob.: +420 602 714 589
email: objednavky@copernic.cz


SMS GROUP s.r.o., Hradčanské náměstí 12, 118 00 PRAHA 1, Czech republic
IČ 26815028, C153740 vedená u Městského soudu v Praze, +420 602 714 589, e-mail: info@copernic.cz