Martinik-Dominica-St.Maarten a zpět (14 dnů)

Martinik-Dominica-St.Maarten a zpět (14 dnů)

Na vlastní oči uvidíte scenérie z Pirátů z Karibiku 2 a 3. Dominica není často navštěvovaná cruisery, neletí na ni žádný přímý let z USA a Evropy a tak je ještě neponičená turistickým ruchem. 450km pěších tras deštnými pralesy a horami, stovky vodopádů, desítky řek a jezer z ní dělají ráj milovníků přírody. Během plavby se možná potkáte i s velrybami.

Martinik - Dominica - St.Marteen a zpět (min.14 dnů, ideálně 21 dnů)

1. den Le Marin, Martinik 

Přílet na letiště Lamentin ve Fort De France na Martiniku. Přejezd taxíkem do přístavu Le Marin, nalodění. Uvítací drink, rozdělení kajut, seznámení s lodí a bezpečnostními pokyny pro plavbu. Večírek nebo návštěva pubu Mango Bay, kde se potkáte s krajany žijícími na Martiniku, včetně některých jachtařských legend. 

2. den Diamond Rock a Saint Pierre, Martinik

Cca 45nM. Kolem Sainte  Anne, Marigot du Diamant k Diamond Rock, kde je možná zastávka k potápění nebo šnorchlování na nejznámějším místě na Martiniku s pestrobarevným podvodním životem s mořskými houbami velikosti dospělého člověka, korály a množstvím ryb. Podél západního pobřeží připlujete do Saint Pierre, bývalého hlavního města Martiniku, kterému se říkalo „Paříž Karibiku“ a jež bylo v roce 1902 apokalypticky zničeno výbuchem Mont Pelée. Výbuch měl za následek 30.000 lidských obětí a přežil jej jediný člověk - vězeň, kterého ochránily silné zdi vězení. Na původních základech bylo vystaveno městečko se 6.000 obyvateli, ve kterém najdete muzeum věnované katastrofě. Je možné uskutečnit výstup na nejvyšší horu Martiniku Mont Pelée (1397m) nebo navštívit nedalekou výrobnu rumu Depaz.

3. den Roseau, Dominica

Cca 40nM. Přeplavba z Martiniku na Dominku, do přístavu jejího hlavního města Roseau. Dominika je ostrov, na kterém byly točeny exteriéry 2.a 3.dílu Pirátů z Karibiku (1.díl byl na St.Vincent), všechna místa postupně uvidíte. Většina ostrova je pokryta deštnými pralesy, které jsou zatím nedotčené, protkána desítkami řek s vodopády a jezírky. V Roseau je vhodné se zdržet dva dny, protože je základnou pro výlety pralesem k nejznámějším divům přírody – Trafalgarským vodopádům a Boiling Lake na dně kráteru, z nějž vyvěrají sirná zřídla. Pustá krajina uprostřed bujné vegetace působí silným dojmem, místní to tady pojmenovali „Desolation valley“. Z Roseau rovněž pořádá místní agentura výlety jejich lodí za velrybami, přičemž tvrdí, že na 90% velryby najdou, takže je uvidíte v jejich přirozeném prostředí. Zatím naše klienty nikdy nezklamali a velryby vždy našli. Honit se za velrybami na katamaránu je sice teoreticky možné, ale se značně nejistým výsledkem.

4. den Roseau, Dominica

Návštěva hlavního města Roseau. Typická karibská městská atmosféra s rušnými úzkými uličkami, bary a obchůdky. Je to jediné místo, kde na Dominice může přistát cruiser a je tím také trošku poznamenáno, což poznáte především tehdy, když se trefíte do dne, kdy cruiser s několika tísíci lidmi přijíždí. Koupíte zde jak typické karibské výrobky (pozor, i sem dováží Čína, takže dobře vybírejte), tak luxusní zboží nebo zboží z duty free (nezapomenout cestovní pas). Můžete navštívit místní nevelkou botanickou zahradu. Alternativou je pokračování programu v Národním parku.

5. den Portsmouth, Dominica

37nM. Dostáváme se ze západem poznamenané části do té přírodní. Rezervace Indian River (řeka je přezdívána také „Malá Amazonka“)  s možností projet s průvodcem na menší pronajaté loďce proti proudu řeky pralesem. Jediná snadno splavná řeka na ostrově. Na konci splavného úseku je přírodní bar s vynikajícími míchanými nápoji z velmi kvalitního rumu. Nezaponeňte ochutnat, ale pozor na kombinaci horka a silného obsahu alkoholu, může se vám trošku zamotat hlava. Volné sbírání jinak velmi levných citrusů v sadech. Je možné dohodnout projížďku s průvodcem po horách, kráterech, vodopádech, navštívit stylové místní hospůdky. V blízkosti je další národní park Cabritis. V roce 1567 bylo u severních břehů Dominiky potopeno 6 lodí španělské flotily nesoucích náklad 3 milionů pesos. Vypráví se, že námořníci byli snědeni Indiány, kteří poklad ukryli v jeskyních na Dominice. Poklad nebyl nikdy nalezen…Indiáni v poslední indiánské rezervaci údajně o pokladu taky nic nevědí... Ale můžete ochutnat jejich kuchyni, a v rezervaci si udělat nenáročnou procházku k nádhernému, do oceánu padajícímu, vodopádu. Přitom je velmi pravděpodobné, že u něj budete sami...

6. den Basse Terre, Guadeloupe

40nM. Návštěva Parc National de la Guadeloupe. Nádherné vodopády Cascade aux Ecrevisses, výstup na činnou sopku La Soufriére (1467m) s výhledem na obě části ostrova (Basse a Grande Terre). Alternativně potápění nebo šnorchlování v mořském parku Réservé Cousteau na ostrově Pigeon.

7. den Montserrat

50nM. Kolem zakázané zóny, která je 2nM od pobřeží. Uvidíme z dálky ruiny bývalého hlavního města Plymouth, zničeného výbuchem Galway´s Soufriere v roce 1997. Z Old Road Bay je možné vystoupit na horu Garibaldi a pozorovat stále činný vulkán. Na severu ostrova je několik krásných pláží a míst pro šnorchlování neb potápění.

8. den Montserrat:

Pokračujeme v objevování Monsterratu.

9. den Marigot, Saint-Martin

75nM. Přeplavba na Saint Martin/St. Marteen- 2 kulturně a gastronomicky odlišné části ostrova (holandská a francouzská) s bohatým kulturním životem a spoustou nočních klubů. Nejlepší gastronomie v celém Karibiku. Výborné a udržované pláže,.

10. den Philipsburg, Sint Maarten

St. Marteen- relax, nákupy (velmi levná elektronika a jiné) nebo např.horská cyklistika všech úrovní náročnosti na půjčených kolech.

11. den Grande Terre, Guadeloupe

Postupný návrat přes Grande Terre, kde můžeme v Pointe á Pitre navštívit například Aquarium de la Guadeloupe s otevřenými nádržemi s želvami a žraloky, nebo pevnost ze 17.století Fleur-d´Éppée s úchvatným výhledem na Grande Terre a na moře.

12. den Les Saints

Les Saints- kouzelné malý ostrůvky v jihofrancouzském stylu, kavárničky, hrad s botanickou zahradou, nádherná místa na focení z opevnění. Ideální je zde půjčit na celý den za levný peníz skútry a projet tak celý ostrov. Krásná opuštěná místa na koupání a šnorchlování, všudypřítomní leguáni.

13. den Le Marin, Martinik

Noční přejezd  zpět do Le Marin, možné koupání v centru Sainte Anne, nebo exkurze do palírny rumu, nákupy, výlet do pralesa, nebo návštěva Fort de France.

14. den Le Marin

Do 10:00 opuštění lodě a její příprava a úklid, odlet domů.


Ing. Martin Štikar

Ing. Martin ŠtikarKapitán

mob.: +420 602 209 582
email: lod@copernic.cz

Mgr. Magda Kyjovská

Ing. Magda KyjovskáPrvní důstojník a lodní kuchař

mob.: +420 739 954 234
email: lod@copernic.cz

Ing. Marek Glevaňák

Ing. Marek GlevaňákKapitán

mob.: +421 902 239 226
email: lod@copernic.cz

Ing.Pavel Čech

Ing. Pavel ČechObjednávky a informace

mob.: +420 602 714 589
email: objednavky@copernic.cz


SMS GROUP s.r.o., Hradčanské náměstí 12, 118 00 PRAHA 1, Czech republic
IČ 26815028, C153740 vedená u Městského soudu v Praze, +420 602 714 589, e-mail: info@copernic.cz