Martinik - Tobago Cayes - Union a zpět (14 dnů)

Martinik - Tobago Cayes - Union a zpět (14 dnů)

Trasa, na které poznáte nejtypičtější pláže Karibiku, opuštěné ostrůvky Grenadin, nádherné zátoky s možností koupání, přírodní krásy těchto ostrovů, ale i kulturu zdejších obyvatel, jejichž čas plyne poněkud odlišně a kteří si dovedou užívat tropický život plnými doušky.

Martinik - Sv.Lucie - Sv.Vincent - Bequia - Mayreau - Tobago Cayes - Union a zpět

Trasa, na které poznáte jedny z nejkrásnějších míst Karibiku, opuštěné ostrůvky Grenadin, nádherné zátoky s možností koupání, přírodní krásy těchto ostrovů, ale i kulturu zdejších obyvatel, jejichž čas plyne poněkud odlišně a kteří si dovedou užívat tropický život plnými doušky. Aktivní ,,účastníci zájezdu,, si mohou zahrát golf, samozřejmostí je i možnost potápění, či šnorchlování. Celková délka této trasy je cca. 300 námořních mil, převážně při zadobočním větru a částečně i s proudem a po větru.

1. den Le Marin

Přílet, transport z letiště do Le Marin, nalodění, uvítací večírek, seznámení s lodí, bezpečností plavby a pravidly pro pohyb na palubě. Martinique je součástí Evropské unie, platí zde evropská legislativa, zdravotní pojištění a ceny telefonních hovorů. V Le Marin je největší jachtařský přístav na ostrově s výbornou vybaveností obchody, bary a restaracemi. Uvidíte zde spoustu luxusních jachet a katamaránů různých velikostí, pár z nich dokonce větších, než je ten váš. 

2. den St. Vincent

Přeplavba 72 námořních mil podél St.Lucia (alternativní zastávka a zkrácení první přeplavby) na ostrov St. Vincent - Walilabou Bay. Pláž sloužila jako hlavní základna natáčení Pirátů z Karibiku.

3. den St. Vincent- vodopády

Celodenní průzkum St. Vincent, slavné vodopády cca 1km od pobřeží, sopka Walilabou. Nádherná pláž s kulisami natáčení Pirátů z Karibiku a stylová hospůdka. Musí se zde také zaplatit tranzitní taxa, platná poté dál pro celé Grenadiny.  Večer můžete strávit v místní hospůdce ve Walilabou „U Tonyho“ (náš známý, udělá nám večer na míru, moc vstřícný a levný).

4. den Kingstown

Tranzit do Kingstown - 10nM. Cestou zastávka v zátoce Petit Byahaut, nejkrásnějším místě pobřeží St.Vincent. Před časem sloužila jako romantické místo pro ubytování ve stanech, bez příjezdové komunikace, ráj potápěčů. Návštěva hlavního města Kingstown s úžasnými botanickými zahradami. Večer přeplavba na Bequia - 10nM.

5. den Bequia

Prohlídka vulkanického ostrova Bequia, který, přestože je největší z řady svatovincenských Grenadin, má rozlohu pouhých 18km čtverečních. Možnost návštěvy české restaurace, za lidové ceny dělají vynikající ryby. Za rozumné peníze prohlídka autokarem po ostrově, ukážeme vám lokace, které stojí za to vidět, krásné vyhlídky pro fotografování, pevnost Fort Hamilton. Návštěva známé a oblíbené želví farmy, kterou hlavně děti budou milovat.

6. den Canouan

Přeplavba na Canouan - 15nM. Rozloha 10km. Krásné pláže, koupání, šnorchlování, bariérový útes na západní straně ostrova. Neokreolská architektura. Z ostrova se stalo místo pro luxusní dovolené, je zde i 18-jamkové golfové hřiště. 

7. den Mayreau

Odpoledne tranzit na Mayreau - 7nM. Malinký ostrov (3km) s pohnutou historií, plný krásných pláží a útesů, spousta kvalitních restaurací.

8. den Tobago Cayes

Odpoledne přeplavba na Tobago Cays - 6nM. Přírodní rezervace, ostrovy plné leguánů. Další den ráno potápění s želvami (bez nadsázky, určitě je uvidíte). Nádherná lokalita pro šnorchlování.

9. den Union

Brzy odpoledne nebo následující den ráno přeplavba na Union - 7nM. Množství útesů, které jsou později odpoledne špatně viditelné a proto je příjezd nutno naplánovat na jinou denní dobu. Kotvení v Cliftonu. Ostrovu se přezdívá "malé Tahiti" pro sopečné vrcholy vysoké až 1600m. Luxusní obchody a restaurace, výlety s vyhlídkou na okolní Grenadiny, tropické zahrady.

10. den Palm Island

Krátký přejezd na Palm Island, ostrůvek s bílými písečnými plážemi lemovanými palmami a největším útesem v oblasti. Malý ubytovací komplex s restauracemi.

11. den St.Vincent

Ráno zpět na St.Vincent - 25nM nebo až na St.Lucia

12. den St. Lucia

Ráno tranzit na Sv. Lucii. Vysazení posádky v Soufriere - plavba a kotvení v blízkosti Grand Piton a Petit Piton - dvěma vrcholy, nejznámější pobřežní scenérie dvou vrcholů. Prohlídka parku, města Castries, po cestě uklizení a příprava Katamaránu. Příjezd odpoledne do Rodney Bay, nalodění posádky. Večeře, poté návštěva Street Party 

13. den Martinik

Příjezd na Martinik, koupání v resortu St.Anne, relax, nákupy.

14. den odlet

Podle doby odletu přejezd na letiště Lamentin. 

Poznámky: 

Na St.Vincentu a Grenadínách platí východokaribský dolar (EC). EC je vázaný na US a 1US = 2,6EC. Bankomaty jsou téměř všude. Pro vstup na SV&G není třeba víza, ale platí se zde poplatek za odbavení 30EC pro osobu nad 12 let při vstupu a 10 EC při odjezdu.


Ing. Martin Štikar

Ing. Martin ŠtikarKapitán

mob.: +420 602 209 582
email: lod@copernic.cz

Mgr. Magda Kyjovská

Ing. Magda KyjovskáPrvní důstojník a lodní kuchař

mob.: +420 739 954 234
email: lod@copernic.cz

Ing. Marek Glevaňák

Ing. Marek GlevaňákKapitán

mob.: +421 902 239 226
email: lod@copernic.cz

Ing.Pavel Čech

Ing. Pavel ČechObjednávky a informace

mob.: +420 602 714 589
email: objednavky@copernic.cz


SMS GROUP s.r.o., Hradčanské náměstí 12, 118 00 PRAHA 1, Czech republic
IČ 26815028, C153740 vedená u Městského soudu v Praze, +420 602 714 589, e-mail: info@copernic.cz