MARTINIK - Francie v srdci Karibiku

MARTINIK - Francie v srdci Karibiku

Po osmihodinové cestě z Paříže a přistání na letišti Lamentin se ocitnete v jiném a přece tak dobře známém světě. Ač uprostřed Karibiku, tak v Evropě. I ve večerních hodinách příletu na Vás po opuštění haly ihned dýchne horké, vlhké podnebí, duch Karibiku z reklam na vynikající místní rum a z pro nás exoticky vyhlížejících místních obyvatel.

SVATÁ LUCIE (min.7 dnů)

SVATÁ LUCIE (min.7 dnů)

Ostrov je vulkanického původu. Podnebí je vlhké a horké. Celý ostrov je pokrytý úrodnou sopečnou půdou. Deštný prales byl na ostrově z velké části vymýcen. Ostrov St. Lucia má tvar slzy o délce 44 km a šířce 23 km. Hlavní město ostrova Castries je obchodním centrem a především živým přístavem.

DOMINICA (min.7 dnů)

DOMINICA (min.7 dnů)

Dominika je ostrovním státem ležícím v Karibiku mezi dvěma francouzskými zámořskými departementy. Na severu je Guadeloupe a na jihu se rozkládá Martinik. Povrch ostrova je velmi hornatý a zalesněný. Na Dominice se vyskytuje více než 160 druhů ptactva, mezi nimiž kraluje největší z papoušků, nazývaný „Sisserou“, dorůstající délky až 50 cm.

SVATÝ VINCENC A GRENADINY (min.12 dnů)

SVATÝ VINCENC A GRENADINY (min.12 dnů)

Svatý Vincenc leží v ose mezi ostrovem Svatá Lucie a souostrovím Grenadiny a je součástí státu Svatý Vincenc . Původní obyvatelé ostrov nazývali Hairoun, což v překladu znamená požehnaná zem. Naproti tomu Grenadiny, jež tvoří asi třicet ostrůvků, z nichž je pouhých dvanáct obydlených, jsou jedním z nejpopulárnějších turistických cílů při výletních plavbách po Karibiku

GUADELOUPE (min.14 dnů)

GUADELOUPE (min.14 dnů)

Ostrov Guadeloupe je centrem karibské kreolské kultury, ovlivněné jak kouzlem Francie, tak africkým vlivem. Turisté z celého světa sem jezdí kvůli neopakovatelnému spojení moderních měst, klidných vesniček, deštných lesů a výjimečně krásných pláží. Pobřeží je nazýváno Normandií tropů a nacházejí se zde sněhobílé pláže.

TRINIDAD A TOBAGO (min.16 dnů)

TRINIDAD A TOBAGO (min.16 dnů)

Většinu povrchu Trinidadu tvoří ploché či mírně zvlněné roponosné sedimenty. Na pobřeží jsou četné bažiny. Jih ostrova je obklopen korálovými útesy. Značnou část ostrova pokrývá deštný prales. Je zde i nejstarší rezervace deštného pralesa na světě.

GRENADA (min.16 dnů)

GRENADA (min.16 dnů)

Zkušení návštěvníci Karibiku dovedou ocenit ostrov Grenada jako jeden z nejbarevnějších a nejzajímavějších v této oblasti, jako ostrov, kde se střídá hornaté vnitrozemí s deštnými lesy a vodopády s drsným pobřežním pásem s chráněnými zátokami a romantickými plážemi. Hlavní město St. George´s je považováno za jedno z nejmalebnějších přístavních měst v Karibiku.

BARBADOS (dop.21 dnů)

BARBADOS (dop.21 dnů)

Když letadlo při sestupu nakloní křídla nad pobřežím, přímo nad křišťálově čistou vodou, proti ní září bílý písek pláží, za nimi se tyčí zelené vrcholky hor, všude prosvítají budovy s bílými a růžovými korály, cihlami z červené hlíny a dřevem, vězte že jste na malinkém ostrově s krásnou přírodou, bohatou historií, architekturou spojující eleganci a jednoduchost.


Ing. Martin Štikar

Ing. Martin ŠtikarKapitán

mob.: +420 602 209 582
email: lod@copernic.cz

Mgr. Magda Kyjovská

Ing. Magda KyjovskáPrvní důstojník a lodní kuchař

mob.: +420 739 954 234
email: lod@copernic.cz

Ing. Marek Glevaňák

Ing. Marek GlevaňákKapitán

mob.: +421 902 239 226
email: lod@copernic.cz

Ing.Pavel Čech

Ing. Pavel ČechObjednávky a informace

mob.: +420 602 714 589
email: objednavky@copernic.cz


SMS GROUP s.r.o., Hradčanské náměstí 12, 118 00 PRAHA 1, Czech republic
IČ 26815028, C153740 vedená u Městského soudu v Praze, +420 602 714 589, e-mail: info@copernic.cz